0 زبان

هدیه ولنتاین (روز ولنتاین چیست؟) - تابلو آسمان شب

هدیه ولنتاین (روز ولنتاین چیست؟) - تابلو آسمان شب

هدیه ولنتاین (روز ولنتاین چیست؟) - تابلو آسمان شب

ولنتاین چه روزیست؟

 
مدت زمان مطالعه: 11 دقیقه
در پایان قرن پنجم ، پاپ ژلاسیوس اول برگزاری جشن لوپرکالیا را منع می کند و گاهی اوقات با جایگزینی آن با روز سنت ولنتاین نسبت داده می شود ، اما منشأ واقعی تعطیلات در بهترین حالت مبهم است. روز ولنتاین تا حدود قرن 14 به عنوان یک روز عاشقانه جشن گرفته نمی شد.
کادو چی بخرم؟
هدیه ولنتاین چی بخرم؟
هدیه روز مرد چی بخرم؟
 
اگرچه چندین شهید مسیحی به نام ولنتاین وجود داشت ، اما ممکن است این روز نام خود را از کشیشی گرفته باشد که در حدود سال 270 میلادی توسط امپراتور کلادیوس دوم گوتیکوس به شهادت رسید. طبق افسانه ها ، کشیش نامه ای از طرف "ولنتاین شما" را به دختر زندانبان خود که با او دوست شده بود امضا کرد و طبق برخی گفته ها ، از نابینایی شفا یافت. گزارش های دیگر حاکی از آن است که این سنت ولنتاین از ترنی ، اسقفی بود که تعطیلات برای او نامگذاری شد ، اگرچه ممکن است این دو مقدس در واقع یک نفر بوده باشند. افسانه معمول دیگر بیان می کند که سنت ولنتاین از دستورات امپراطور سرپیچی می کند و به طور مخفیانه زوج هایی را ازدواج می کند تا شوهران را از جنگ در امان نگه دارد. به همین دلیل است که روز جشن او با عشق همراه است.
کادو چی بخرم؟
هدیه ولنتاین چی بخرم؟
هدیه روز مرد چی بخرم؟
 
پیام های رسمی ، یا ولنتاین ، در دهه 1500 ظاهر شدند و تا اواخر دهه 1700 ، از کارت های چاپی تجاری استفاده می شد. اولین ولنتاین تجاری در ایالات متحده در اواسط دهه 1800 چاپ شد. ولنتاین معمولاً کوپید ، خدای عشق رومی را همراه با قلب ها به تصویر می کشد که به طور سنتی صندلی احساسات است. از آنجا که تصور می شد فصل جفت گیری پرندگان از اواسط ماه فوریه آغاز می شود ، پرندگان نیز به یک نماد روز تبدیل شدند. هدایای سنتی شامل آب نبات و گل ، به ویژه گل رز قرمز ، نمادی از زیبایی و عشق است.
هدیه ولنتاین  
این روز در ایالات متحده و همچنین انگلیس ، کانادا و استرالیا محبوب است و همچنین در کشورهای دیگر از جمله آرژانتین ، فرانسه ، مکزیک و کره جنوبی نیز این روز را جشن می گیرند. در فیلیپین معمول ترین سالگرد ازدواج است و عروسی دسته جمعی صدها زوج در آن تاریخ غیر معمول نیست. تعطیلات به ابراز محبت در میان اقوام و دوستان گسترش یافته است. بسیاری از دانش آموزان در این روز ولنتاین را با یکدیگر تبادل می کنند.
کادو چی بخرم؟
هدیه ولنتاین چی بخرم؟
هدیه روز مرد چی بخرم؟
 

چوسک 

Ch'usŏk ، همچنین به عنوان Chungch'ujŏl ، Kabae یا Hangawi شناخته می شود ، جشن کره در پانزدهمین روز از ماه هشتم قمری برای بزرگداشت برداشت پاییز و بزرگداشت اجداد خود جشن گرفته می شود. مانند روز شکرگذاری در ایالات متحده ، جشنواره ماه برداشت ، همانطور که شناخته شده است ، یکی از محبوب ترین تعطیلات در کره است. روز با مراسمی آغاز می شود که در آن غذا و شراب به اجداد عرضه می شود. به دنبال آن یک وعده غذایی معمولاً از ماهی و سبزیجات و غلات تازه برداشت شده تشکیل می شود.
غذایی که بیشترین تعطیلات را با آن درگیر می کند Songpyon است ، یک کیک برنج هلالی شکل که روی تخت سوزن کاج طبخ می شود. در اواخر روز جشن ها از قبور اقوام دیدن می کنند ، جایی که مراسم بیشتری انجام می شود. همچنین هدایا و مسابقات ورزشی ، از جمله مسابقات طناب کشی ، مسابقات تیراندازی با کمان ، و مسابقات سیرروم (کشتی کره ای) Ch'usŏk را نشان می دهد. فعالیت های دیگر شامل رقص و نواختن موسیقی است و در Ch’us onk بسیاری از کره ای ها لباس سنتی (hanbok) می پوشند. 
کادو چی بخرم؟
هدیه ولنتاین
چی بخرم؟
هدیه روز مرد چی بخرم؟
هدیه ولنتاین 

روز زمین

روز زمین ، جشن سالانه بزرگداشت دستاوردهای جنبش زیست محیطی و افزایش آگاهی از اهمیت پایداری اکولوژیکی طولانی مدت. روز زمین در ایالات متحده 22 آوریل جشن گرفته می شود. در سایر نقاط جهان در 22 آوریل یا روزی که اعتدال بهاری اتفاق می افتد جشن گرفته می شود.
 
در اواخر دهه 1960 آگاهی آمریکایی ها از نگرانی های زیست محیطی بیشتر بود و گایلورد نلسون ، محیط بان برجسته و سناتور آمریکایی ، تلاش کرد تا با ایجاد یک جشن ملی جنبش حفاظت را ایجاد کند. به همین منظور ، نلسون - که تلاش های وی در کنگره شامل تصویب قانونی بود که از مسیر آپالاچی محافظت می کند و ممنوعیت استفاده از سموم دفع آفات DDT - دنیس هیز ، دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد را استخدام کرد. آنها تلاش کردند تا انرژی ضد جنگ به رهبری دانش آموزان را با آگاهی محیطی در حال ظهور مردم تزریق کنند تا بتوانند حفاظت از محیط زیست را در دستور کار سیاسی ملی قرار دهند.
کادو چی بخرم؟
هدیه ولنتاین چی بخرم؟
هدیه روز مرد چی بخرم؟
کادو چی بخرم؟ 
آنها با هم اولین روز زمین را که در 22 آوریل 1970 برگزار شد ، سازماندهی کردند و به عنوان "آموزش محیط زیست" طراحی شد که به شرکت کنندگان در اهمیت حفظ محیط زیست آموزش می داد. دو اجتماع بزرگ در واشنگتن دی سی رخ داد ، جایی که 10 هزار نفر در بنای یادبود واشنگتن جمع شدند و در شهر نیویورک ، که با رعایت واقعه ، بخشی از خیابان پنجم به روی ترافیک بسته شد. در سراسر ایالات متحده ، 20 میلیون نفر شرکت کردند ، بسیاری از آنها در مدارس ، کالج ها و دانشگاه ها شرکت کردند. این رویداد در جلب حمایت از مجموعه قوانین زیست محیطی که در دهه 1970 از طریق کنگره ایالات متحده تصویب شد ، از جمله قانون هوای پاک (1970) و قانون گونه های در معرض خطر (1973) بسیار مثر بود.
در سال 1990 هیز یک روز جهانی زمین را ترتیب داد که توسط 200 میلیون نفر در بیش از 140 کشور برگزار شد. از آن زمان ، روز زمین دارای دامنه بین المللی است. در اوایل قرن 21 ، بسیاری از فعالیت های روز زمین شامل افزایش آگاهی در مورد تعدادی از نگرانی های رو به رشد محیط زیست ، به ویژه تهدید گرم شدن کره زمین و نیاز به منابع انرژی تجدیدپذیر تمیز بود. در واقع ، در سال 2016 توافق نامه بین المللی آب و هوای پاریس به طور نمادین برای امضاها در روز زمین افتتاح شد. در سال 2020 بسیاری از راهپیمایی های برنامه ریزی شده و سایر فعالیت های مربوط به جشن 50 سالگی روز زمین به دلیل همه گیری COVID-19 لغو یا مجبور شدند. 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر