0 زبان

تابلو آسمان شب (ستاره ها چگونه شکل می گیرند؟) - تابلو آسمان شب

تابلو آسمان شب (ستاره ها چگونه شکل می گیرند؟) - تابلو آسمان شب

تابلو آسمان شب (ستاره ها چگونه شکل می گیرند؟) - تابلو...

ستاره ها چگونه شکل می گیرند؟

مدت رمان مطالعه : 22 دقیقه
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 
ستارگان ، مانند خورشید خودمان ، همیشه در اطراف نبوده اند. ستارگان در طی میلیون ها یا حتی میلیاردها سال به دنیا می آیند و می میرند. ستاره ها هنگامی تشکیل می شوند که مناطق گرد و غبار و گاز در کهکشان به دلیل جاذبه زمین فرو می ریزد. بدون این گرد و غبار و گاز ، ستاره ها تشکیل نمی شوند.
سایت specialdate.ir را مشاهده کنید .
 

(تابلو آسمان شب (گرد و غبار گرد و غبار ستاره ها

یک کهکشان نه تنها میلیاردها ستاره بلکه مقادیر زیادی گاز و گرد و غبار نیز در خود دارد. این مناطق گاز و غبار در کهکشان در فضای بین ستاره ها قرار دارد. اگر کهکشان یک خیابان باشد ، خانه ها ستاره و مناطق گاز و گرد و غبار باغ های بین خانه ها خواهند بود. فضای بین ستارگان یک کهکشان را محیط بین ستاره ای می نامند. کل فضای داخل کهکشان ها که در آن هیچ ستاره ای وجود ندارد ، بلکه در عوض گاز و غبار زیادی وجود دارد.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 

. (تابلو آسمان شب (نواحی گاز و گرد و غبار را ابرهای مولکولی می نامند:

یک ابر فضای بزرگ که پر از گاز و گرد و غبار است. ابرهای مولکولی به دلیل محتوای آنها در داخل محیط بین ستاره ای یافت می شوند. ابرهای مولکولی از ترکیبی از اتم ، مولکول و غبار ساخته شده اند. اتم ها اجزای سازنده کوچک همه چیزهای اطراف ما هستند. مولکول ها از دو یا چند اتم به هم پیوسته اند. مولکول های موجود در ابرهای مولکولی به طور معمول هیدروژن مولکولی ، H2 هستند ، اما همچنین می توانند مولکول های پیچیده تری باشند ، مانند متانول ، متشکل از شش اتم ، یا آب که از سه اتم تشکیل شده است. دانه های گرد و غبار حتی توده های بزرگتری از ماده هستند و اندازه آنها می تواند تا چند میلی متر باشد که در مقایسه با اتم ها یا مولکول ها بسیار زیاد است.
 

(تابلو آسمان شب (ابرهای مولکولی در محیط بین ستاره ای بزرگ هستند.

در حقیقت ، یک ابر مولکولی منفرد می تواند صدها هزار برابر سنگین تر از خورشید باشد. حجم آنها نیز متفاوت است: یک ابر مولکولی می تواند به همان اندازه ، یا چندین برابر بزرگتر از کل منظومه شمسی ما باشد. این ابرهای عظیم مولکولی تحت حرکت متلاطمی قرار دارند. این بدان معنی است که گاز و گرد و غبار ابرها با گذشت زمان در همان مکان باقی نمی مانند. این مواد در همه جهات حرکت می کنند ، مانند کودکانی که در حیاط مدرسه می چرخند. این حرکت متلاطم گاز و گرد و غبار ، اتم ها و مولکول ها را به طور ناهموار توزیع می کند ، به طوری که برخی مناطق ابر مولکولی ماده بیشتری در مناطق دیگر نسبت به مناطق دیگر شکل 1A دارند. اگر گاز و گرد و غبار در یک منطقه خاص تا حد بسیار زیادی انباشته شود ، آن منطقه به دلیل کشش از جاذبه خود شروع به فروپاشی می کند. منطقه کوچکتر از ابر مولکولی است و در داخل ابر مولکولی زندگی می کند. این منطقه "فقط" چند صد واحد نجومی است (واحد نجومی AU1 ، که فاصله زمین تا خورشید است) ، که چند صد برابر فاصله زمین تا خورشید است. 
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 
تابلو آسمان شب  

(تابلو آسمان شب ( روند تشکیل ستاره.

تصویر شش مرحله تشکیل ستاره برای ستاره های خورشید مانند را نشان می دهد. این روند از (A) آغاز می شود ، جایی که گاز و گرد و غبار در فضای بین ستاره ها (ISM نیز نامیده می شود) در یک گلوله متراکم از گاز به نام هسته پیش ستاره ای (B) فرو می ریزد که در نهایت به خورشید تبدیل خواهد شد. در هنگام سقوط یک دیسک (C) در اطراف هسته تشکیل می شود ، در حالی که دو جت در قطب ها ساطع می شوند. در برخی از زمان رشد ستاره متوقف می شود ، اما گاز هنوز بر روی دیسک (D) می افتد. پس از چند میلیون سال این روند نیز متوقف می شود. این ستاره اکنون متولد شده است (E) ، در حالی که سیارات از مواد باقیمانده در حال شکل گیری هستند که در نهایت به منظومه شمسی (F) تبدیل می شوند.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
سایت specialdate.ir را مشاهده کنید .
 
منظومه شمسی معمولاً 10 میلیارد سال پس از فرآیند شکل گیری زندگی می کند.ابر ذره ای درحال برخوردابر مولکولی بسیار سرد است ، فقط چند درجه بالاتر از صفر مطلق کمترین دمای ممکن ، که 0 درجه سانتیگراد نیز نامیده می شود ، که کمترین درجه حرارت ممکن است (همچنین 0 درجه سانتیگراد نیز نامیده می شود). اما ، وقتی گاز و گرد و غبار در منطقه ای درون ابر مولکولی شروع به فروپاشی می کنند ، به آرامی گرم می شوند. این نتیجه یک قانون فیزیک است که به ما می گوید ، وقتی مواد به هم فشرده شوند ، تراکم ماده افزایش می یابد و ماده شروع به گرم شدن می کند. لبه خارجی منطقه در حال فروپاشی دمایی در حدود 10 درجه بالای صفر مطلق خواهد داشت (10 درجه سانتیگراد نیز نامیده می شود) ، و منطقه داخلی به آرامی تا حدود 300 درجه سانتی گراد گرم می شود ، یعنی در حدود دمای اتاق.
 

(تابلو آسمان شب  (رسماً یک ستاره در حال ساخت است 

هنگامی که منطقه در حال فروپاشی به اندازه تقریبی 10000 واحد آمپر برسد ، به آن هسته پیش ستاره ای گفته می شود (شکل 1B) . "ستاره ای" به معنای ستاره است ، بنابراین پیش ستاره ای به معنای "قبل از ستاره شدن" است. کلمه هسته به گاز و گرد و غبار اشاره دارد ، که اکنون آنقدر متراکم است که اصطلاح هسته دقیق تر از منطقه یا ابر است. همچنین ، این هسته پیش ستاره ای بعداً به هسته داخلی ستاره تبدیل خواهد شد. 
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 
کادو چی بخرم؟  
 
در حدود 50،000 سال آینده ، هسته اصلی قبل از ستاره منقبض می شود. این ممکن است مدت زمان طولانی به نظر برسد ، اما در یک مقیاس زمانی نجومی ، این یک روند نسبتاً سریع در نظر گرفته می شود ، در مقایسه با سن جهان ، یعنی تقریباً 14 میلیارد سال. هسته اصلی تا حدود 1000 AU منقبض می شود (شکل 1C). هنوز هم از همان گاز و گرد و غبار تشکیل شده است ، بنابراین این بدان معناست که چگالی ماده در حال افزایش است زیرا قطر به 1/10 اندازه اصلی منطقه در حال فروپاشی کاهش می یابد.

پس از گذشت 50 هزار سال ، سیستم یک دیسک در اطراف هسته مرکزی تشکیل داده و مواد اضافی از قطب های ستاره به بیرون خارج می شوند. قطب روی یک ستاره مانند قطرهای روی زمین است ، یعنی به عنوان محوری تعریف می شود که ستاره به دور آن می چرخد. در شکل 1C ، شما می توانید دو سازه چشمه مانند را ببینید که این مواد اضافی خارج می شوند. به این ساختارها جت گفته می شود و از قوانین فیزیک پیروی می کنند. حرکت تصادفی گاز و گرد و غباری که قبلاً توضیح دادیم ، همراه با انقباض سیستم به عنوان هسته هسته پیش ستاره ای ، باعث چرخش کل سیستم می شود. این فرایند باعث می شود که یک دیسک تخت در اطراف هسته قبل از ستاره تشکیل شود. این شبیه روشی است که لباس می تواند یک دیسک تخت در اطراف یخ اسکیت چرخشی ایجاد کند. اگر اسکیت باز نمی چرخید ، لباس یک دیسک صاف دور او نبود ، بلکه در امتداد کناره های او آویزان می شد. جت های موجود در قطب ها برای حفظ تعادل سیستم بوجود می آیند. اکنون این سیستم یک ستاره اولیه نامیده می شود ، به این معنی که در اولین مرحله تبدیل شدن به یک ستاره واقعی قرار دارد.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 

(تابلو آسمان شب (از هسته قبل از ستاره تا ستاره

این دیسک برای رشد ستاره اولیه به یک ستاره با اندازه مناسب بسیار مهم است. دیسک عمدتا از گاز تشکیل شده است که با دیسک می چرخد ​​و به آرامی به سطح ستاره اولیه نزدیک می شود. وقتی گاز به اندازه کافی به ستاره نزدیک می شود ، به دلیل جاذبه بر روی سطح ستاره می افتد و ستاره رشد می کند. این فرآیند رشد را تجمع می دانند فرآیندی که در آن یک جسم جرم را از جسم دیگر جمع می کند. پردازش می شود و گفته می شود ستاره ماده را از دیسک ترشح می کند (جمع می کند). طی 1000 سال آینده ، ماده حاصل از دیسک یا توسط ستاره جمع می شود یا از دیسک خارج می شود (شکل 1D). این ستاره از نظر اندازه و چگالی به اندازه کافی رشد کرده است تا بتواند واکنش هسته ای را آغاز کند ، که باعث درخشش ستاره می شود ، مانند خورشید. در این مرحله ، ستاره را ستاره T-tauri می نامند و این اولین بار است که ستاره می تواند از نظر بصری مشاهده شود. این ستاره در نهایت باعث جمع شدن مواد از روی دیسک می شود ، اما مواد باقی مانده در اطراف ستاره هنوز به شکل دیسک مانند هستند (شکل 1E). دیسک دیگر به منظور تغذیه ستاره با ماده برای رشد ستاره کار نمی کند. در عوض ، دیسک اکنون فقط یک صفحه متحرک دایره ای از مواد است که به آرامی شروع به جمع شدن و دور ستاره می کند.
 
این توده های کوچک که از مواد باقیمانده حاصل از ایجاد ستاره ساخته شده اند ، سیارات جدیدی را تشکیل خواهند داد. این بدان معناست که سیارات منظومه شمسی ما از مواد باقی مانده از بدو تولد خورشید ساخته شده اند! به همین دلیل است که تمام سیارات منظومه شمسی در یک صفحه پیدا می شوند! منظومه شمسی نهایی (شکل 1F) وقتی دیسک کاملاً خسته شود و همه سیارات تشکیل شود ، به پایان می رسد. طی 10 میلیارد سال آینده ، این ستاره سوخت هسته ای را در مرکز خود می سوزاند و به عنوان تابشی که ما نور خورشید می نامیم ، انرژی ساطع می کند.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 

(تابلو آسمان شب (مشاهده ابرهای مولی

ابرهای مولکولی که ستارگان تازه متولد شده را میزبانی و شکل می دهند ، مناطق تاریکی در آسمان شب هستند. دیدن یک ابر مولکولی برای انسان ممکن نیست - حتی با استفاده از تلسکوپ. دلیل اینکه ما نمی توانیم یک ابر مولکولی را ببینیم این است که ذرات گرد و غبار در سراسر ابر پراکنده شده اند و آنها نور ستاره های اطراف را جذب می کنند. این باعث می شود که نور ستاره از طریق فضا سفر نکند و به ما در زمین برسد ، به همین دلیل یک ابر مولکولی مانند یک منطقه تاریک در آسمان به نظر می رسد.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 
کادو چی بخرم؟  
 
خوشبختانه برای ستاره شناسان ، ابر مولکولی برای امواج رادیویی شفاف است. این بدان معناست که امواج رادیویی توسط ذرات گرد و غبار ابر جذب نمی شوند و بنابراین امواج رادیویی می توانند آزادانه به سمت ما بر روی زمین حرکت کنند. امواج رادیویی برای چشم قابل مشاهده نیستند ، اما با استفاده از تلسکوپ های بزرگ رادیویی ، می توان سیگنال هایی را از این ابرهای مولکولی تاریک دریافت کرد. این امواج رادیویی اطلاعات مربوط به محتوای ابر مولکولی تاریک را حمل می کنند. اگر ستاره ای متولد شود ، ابر امواج رادیویی متفاوتی را از این که ستاره ای در آن متولد نشود ارسال می کند. استفاده از امواج رادیویی به ستاره شناسان اجازه می دهد تا زمان تولد ستاره ها را ببینند ، حتی اگر ابر مولکولی تاریک باشد. و ، حتی اگر ستاره شناسان امروزه چیزهای زیادی در مورد نحوه شکل گیری ستارگانی مانند خورشید می دانند ، اما در حقیقت هنوز یک راز بزرگ برای حل وجود دارد.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
 

(تابلو آسمان شب (نتیجه

رمز و راز بزرگ وقتی شکل می گیرد که ستاره های بسیار بزرگی تشکیل می شوند. ستاره شناسان می دانند که ستارگان تا شش برابر جرم خورشید ما به همان شکلی که در این مقاله توصیف کرده ایم متولد می شوند. ستارگان با جرم بیشتر به فرایند دیگری احتیاج دارند ، زیرا فشار ناشی از تابش ستاره ها ، دیسک را دور می کند و از بزرگ شدن ستاره ها تقریباً شش برابر خورشید ما جلوگیری می کند. ستاره شناسان این ستاره های بزرگ را دیده اند ، بنابراین آنها می دانند ستاره های بزرگ وجود دارند و باید به نوعی متولد شوند. اما ، چگونگی تولد آنها هنوز سوال بزرگی برای ستاره شناسان در سراسر جهان است. واژه نامه
بین ستاره ای (ISM): space کل فضای داخل کهکشان ها که در آن هیچ ستاره ای وجود ندارد ، بلکه در عوض گاز و غبار زیادی وجود دارد. ابر مولکولی: cloud یک ابر فضای بزرگ پر از گاز و گرد و غبار. ابرهای مولکولی در داخل محیط بین ستاره ای یافت می شوند. AU: ↑ 1 واحد نجومی ، که فاصله زمین تا خورشید است. صفر مطلق: ↑ کمترین دمای ممکن که 0 درجه سانتی گراد نیز نامیده می شود. تجمع: process فرآیندی که در آن یک جسم جرم را از جسم دیگر جمع می کند.
تابلو آسمان شب - کادو چی بخرم؟ - هدیه ولنتاین را همه را یکجا معرفی میکنیم.
سایت specialdate.ir را مشاهده کنید .
 

کهکشان ها چگونه کار می کنند؟ 

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر